خرید و فروش خودرو اقساطی

0 آگهی
قیمتصفرروز
لیست قیمت‌ها

راهنمای خرید خودرو اقساطی

با توجه به رشد فزاینده قیمت خودرو چه در بازار و چه در کارخانه طی سال جاری، حجم بالایی از تقاضای واقعی مشتریان حقیقی سرکوب شد. به همین دلیل بسیاری از خریداران یا سراغ خرید خودروهای دست‌دوم رفتند و یا اینکه از روش‌های خرید با تسهیلات استفاده کردند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به راهنمای خرید خودرو اقساطی.

درماه‌های اخیر قیمت خودرو در بازار به صورت روزانه افزایش پیدا کرد. اگرچه خودروسازان برای نزدیک‌تر شدن قیمت کارخانه به بازار چندین‌بار مجوز افزایش قیمت را از دولت گرفتند، ولی درنهایت تورم در بازار به مراتب بیشتر از رشد قیمت از درب کارخانه بود.

درست به همین دلیل بود که شانس به شرکت‌های لیزینگ خودرو در چنین ایامی رو کرد. چراکه حالا بودجه کافی برای خرید ارزان‌ترین خودرو که حدود 150 میلیون تومان قیمت دارد، برای همه اقشار جامعه میسر نبود. پرداخت چندمرحله‌ای شاید آخرین راه برای ماشین‌دار شدن خانواده‌ها باشد.

رقابت کارخانه و بازار

به موازات توفیق این شرکت‌ها، خودروسازان نیز با فشار دولت و مجلس شرایط فروش اقساطی خودرو را طی چند مرحله به اجرا گذاشتند. شرایطی که در ابتدای کار به صورت ثبت‌نامی در سایت صورت می‌گرفت و به دلیل حجم بزرگی از اختلالات و احتمال بروز برخی از شیطنت‌ها، سرانجام شیوه قرعه‌کشی روی کار آمد. این راهکار نیز کم‌حاشیه نبود.

شرکت‌های بزرگ خودروساز برای رقابت با موسسات فروش اقساطی وارد کورانی از شیوه‌های خرید مختلف شدند. البته که در همین میان نیز وفور واسطه‌ها و دلالان باز هم در ادامه کارشکنی‌هایی ایجاد کرد. به‌ عنوان مثال در طرحی به صورت فروش خودرو با اقساط 12 ماهه، میزان تورم قیمت خودرو به قدری جذاب است که واسطه‌ها با ثبت‌نام‌های متعدد از طریق اجاره کارت ملی، حاضر بودند یک سال برای فروش محصول موردنظر صبر کنند.

روش سنتی دیگر هم در دست است، همان چیزی که خریداران جوان با بودجه کمتر را نیز جلب می‌کند، یعنی خرید ماشین قسطی با پیش پرداخت نه‌چندان بالا اما اقساط طولانی مدت. مشتری در این روش عجله چندانی برای به دست آوردن خودروی خود ندارد. چراکه هم قیمت آن در کارخانه ثابت است و هم اینکه ماه به ماه روی آن سود تعلق می‌گیرد و دست آخر هم با قیمت به مراتب پایین‌تر از بازار محصول خود را سوار می‌شوند.

عموماً در روش‌های خرید اقساطی خودرو مشتری با فشار کمتری برای پرداخت روبرو می‌شود. شاید این تکنیک، ورودی خودروسازان را به‌مرور افزایش می‌دهد ولی با کاهش حجم واسطه‌ها و سفته‌بازان از بازار، منجر به شفافیت قیمت می‌شود. تجربه میدانی نشان می‌دهد قسط‌های مورد تمایل برای خریداران دست‌کم باید دو سال با 24 ماه باشد تا بعد از افزایش دو مرحله‌ای حقوق سالیانه، بخشی از سنگینی اقساط تسهیل شود.

از کجا خودروی اقساطی بخریم؟

حالا سوال مهمی که پیش می‌آید این است که از کجا باید با این شیوه‌ها آشنایی پیدا کرد؟ به جای جستجوهای فرسایشی و طولانی مدت، در بخش خودروهای اقساطی باما می‌توانید با شرایط فروش اقساطی خودرو کارکرده آشنا شوید. این می‌تواند سریع‌ترین و موثرترین روش برای رسیدن به محصول موردنظر با پرداخت چندمرحله‌ای است.

در این وبسایت می‌توانید گزینه‌های متعددی برای پیدا کردن خودروهای شرایطی پیدا کنید. طبیعی است که اغلب این خودروها مربوط به خودروسازان بزرگ هستند. اما با کمی جستجو می‌توانید مدل‌های چینی شرکت‌های خصوصی را نیز بیابید.

مثلاً برای خرید خودرو اقساطی مدل چری تیگو 7 به راحتی و اطمینان می‌توانید از بخش مدل‌ها، خودروی فوق را انتخاب کنید و در بخش روش پرداخت، مدل اقساطی را تیک بزنید تا ده‌ها گزینه مرتبط با این خودرو نمایش داده شود. مزیت وبسایت باما این است که می‌توانید متوجه شوید این خودروی اقساطی را نمایندگی مجاز عرضه کرده یا خیر.

غیر از مزایای همیشگی خرید ماشین دست دوم قسطی، مشتریان می‌توانند از شرایط کارشناسی خودرو نیز استفاده کنند. این برای افرادی که آشنایی با روش‌های خرید ندارند و نسبت به تهیه مدارک ابهام‌ فراوانی دارند، بسیار کارآمد است.

در این سایت برای خرید ماشین قسطی می‌توانید خودروی مدنظر خودتان را بر حسب بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید. مانند پیش‌پرداخت بیشتر یا اقساط بالاتر. این تمام ماجرا نیست. حتی آنهایی که به دنبال فروش اقساطی خودرو کارکرده هستند، نیز ساز و کارهای ویژگی تدارک دیده شده است.

درواقع بسیاری از نمایشگاه‌داران معتبر که اعتبار آنها از طریق باما محرز شده، ماشین اقساطی برای فروش در نظر گرفته‌اند که مشتریان می‌توانند با آنها همکاری کنند. البته در نظر داشته باشید که در شیوه فروش اقساطی خودرو کارکرده با سفته، باید اعتبارات موردنیاز از قبل تهیه کنید.